Elektriskais sildītājs 9 kW 400V – HFR-09-400-BG
Atlaide!
Palielināt attēlu
Elektriskais sildītājs 9 kW 400V – HFR-09-400-BG - Elektriskie sildītāji par labu cenu salidzini kurpirkt.
Preces kods: HEATER078 Preces garantija: 24 mēneši Category: Elektriskie sildītāji
atgriešana
  • Description
  • Piegādes informācija
Description
9kW (9000 watts) heating power / 400V
including 2 meters 400V / 16A CEE connection cable
three switching stages (ventilation, 4.5kW / 9kW)
high air flow rate of 660 m³ / h, thus low device temperature or contact temperature
with second internal protection thermostat for automatic fan restart
with shapely feet
increased ground clearance to protect sensitive floors (carpet, wood, PVC)
Device outlet swiveling +/- 20 °
corrosion-protected, high quality stainless steel heating elements
fully galvanized painted sheet steel housing
designed for continuous industrial use, including a comprehensive manual in German
CE mark as well as marking in accordance with the Machinery Directive, Declaration of Conformity
EAN Code 9009970003227
model RF 09-400-BG
mains voltage 400 V / 50 Hz
connection cable 400V CEE 16A, 1.5 meters
Power consumption fan 52 W
Power consumption level 1 4.5 kW
Power consumption level 2 9.0 kW
Max. Exit temperature at 20 ° C room temperature 57 ° C / 89 ° C depending on the heating level
Airflow 660 m³ / h
Dimensions (WxDxH) 385 x 345 x 465 mm