BKS500230PRO (230V) formātzāģis
Palielināt attēlu
BKS500230PRO (230V) formātzāģis - Formātzāgi par labu cenu salidzini kurpirkt.
Preces kods: BKS500230PRO Preces garantija: 24 mēneši Category: Formātzāgi
atgriešana
  • Description
  • Piegādes informācija
Description
– Stable, hinged tubular frame with galvanized work tables
– 500 mm carbide saw blade
– Precise aluminum longitudinal stop, infinitely adjustable, with quick
clamping – Movable cross stop with integrated wedge cutting jig for angled cuts from 90 ° to 45 °
– Suction under the work table
– Standard with chassis and transport handles for a slight change of location
drive Electric motor 2.6 kW S6 40% 230V / 50Hz
protection class I
protection IP54
Engine speed 2,800 1 / min
Saw blade – Ø 500 mm
Hole – Ø 30 mm
Riving knife thickness 3 mm
Guide slot width 10.5 mm
Cutting depth max. 175 mm
Suction connection – Ø 100 mm
Table height, variable 855 – 965 mm
Main Table size 1000 x 755 mm
Table extension, fold-out 720 x 400 mm
Machine dimensions or additional table 1365 x 940 x 1150 mm
Sound power level LWA 108 dB (A)
Weight (net / gross) 110/122 kg
Packaging dimensions (B / T / H) 111 x 86 x 53 cm
Item No. BKS500230PRO
EAN 40 47424 00985 7
Skatītākās preces kategorijā: Formātzāgi
BKS500-400PRO (400V) formātzāģis
Rūpniecības iela 37A, Jelgava, LV-3008
[email protected]