1-cilindra 4-taktu 219cc dīzeļdzinējs, ED4-0219-E-KW19.05×61.5
Palielināt attēlu
Preces kods: 9009970001575 Preces garantija: 24 mēneši Category: Dīzeļdzinēji ar gaisa dzesēšanu
atgriešana
  • Description
  • Piegādes informācija
Description
1 cylinder 4-stroke diesel engine with 219cc displacement
Max. 3.1 kW at 3,600 rpm
Cylindrical keyway diameter 19,05mm / length 61,5mm
2.5 liter diesel tank for approx. 2.5 hours of operation at full load
Installation identical to Yanmar L40 L48
EAN Code 9009970001575
model ED4-0219-E
grade 1-cylinder 4-stroke diesel engine air-cooled
capacity 219 ccms
Bore / stroke 70/57 mm
Power at 3000 rpm Max. 2.8 kW, cont. 2.5 kW
Power at 3600 rpm Max. 3.1 kW, cont. 2.8 kW
power take-off over crankshaft
direction of rotation counterclockwise
Speed ​​governor governor
cooling system Forced cooling via fan and air control system
fuel diesel
Consumption at full load = <0.94 liters / h tank capacity 2.5 liters Oil volume 0.75 liters start system Manual and electric start (starter battery not included) Dimensions (WxDxH) 420 x 340 x 425 mm Weight 31.4 kg volume 82 db (A) at 4 meters