Pusautomātiskais elektro-krautņotājs 1.5T – STP-SE-B-1500-3.5
Palielināt attēlu
Preces kods: HUB063 Preces garantija: 24 mēneši Category: Krautņotāji
atgriešana
  • Description
  • Piegādes informācija
Description
Driving manually, lifting electrically
Lifting height up to 3.5 m
Loadable up to a maximum of 1,500 kg
Maintenance-friendly 12V car lead-acid batteries
Incl. Battery and charger
model STP-SE-B-1500-3.5
Max. Capacity 1,500 kg (up to 1,6 m)
1,000 kg (up to 2,3m)
600 kg (up to 3,5m)
Min. Fork height 90 mm
Max. Fork height 3,500 mm
castors Ø160 x 50 mm
Material: Polyurethane on metal
Lastrollen Ø70 x 60 mm, single
Parking brake 1
fork profile 150 x 55 mm, U-profile
fork length 1,150 mm
Width over forks 550 mm
Foot distance (with forks) Inside: 315 mm
Outside: 510 mm
Lifting motor Hydraulic motor 1.6kW / 12V
Lifting speed 100 mm / s without load
60 mm / s with full load
Lowering speed 45 mm / s without load
80 mm / s with full load
Electrical supply 2 pcs. Maintenance-free lead acid accumulators
per 12V / 75Ah
WxDxH: 250x170x230 mm
charger Supplied with
external connect
12V / 15A
duration for charging about 8h
overall width 910 mm
overall length 1,800 mm
Min. Mast height 2,320 mm
Max. Mast height 4,050 mm