Stubby 1/2″ Super Power Composite Impact Wrench (99mm) 670Nm (US-IWH1417-J4)
View cart “Air Impact Wrench | 12.5 mm (1/2″) | 678 Nm ( 3245)” has been added to your cart.
Palielināt attēlu
Stubby 1/2″ Super Power Composite Impact Wrench (99mm) 670Nm (US-IWH1417-J4) - Pneimatiskās uzgriežņu triecienpistoles par labu cenu salidzini kurpirkt.
atgriešana
  • Description
  • Piegādes informācija
Description
(NEW! / SHORTEST! / BIG TORQUE! / LIGHT!)
Driver Size: 1/2″
Free Speed : 11,000 rpm
Max Torque : 500 ft-lb (US-IWH1417-J4)
Inlet ( NPT ) : 1/4″
Clutch Type: Jumbo Hammer
Hose Size: 10 mm
Air Consumption: 7.06 CFM
Sound Pressure: 94 dBA
Vibration: 2.8 m/s2
Weight: 1.3kg
Length: 99mm
Skatītākās preces kategorijā: Pneimatiskās uzgriežņu triecienpistoles
Air Impact Wrench | 12.5 mm (1/2") | "Powerhouse" | 1355 Nm (3233)
Add to cart
1/2" Impact Extension Bar with Ball Bearing Handle  (191)
Add to cart
Air Impact Wrench | composite housing | 20 mm (3/4") | 1417 Nm (3295)
Air Impact Wrench | 12.5 mm (1/2") | 678 Nm | extra short 98 mm (3245-1)
Air Impact Wrench | 25 mm (1") | 2169 Nm (3240)
Air impact Wrench | 12.5 mm (1/2") | 949 Nm (3259)
Rūpniecības iela 37A, Jelgava, LV-3008
[email protected]